Koło Żywego Różańca

Obowiązki członków Żywego Różańca

1. Przynależność do Koła poprzez zapisanie imienia i nazwiska w Księdze Kół Żywego Różańca w parafii lub duszpasterstwie.

2. Codzienne odmówienie jednego dziesiątka Różańca św. z rozważaniem przydzielonej przez zelatora/zelatorkę Tajemnicy.

3.Uczestnictwo w miarę możliwości w życiu i działalności Kół:

• Spotkania w każdą I-szą niedzielę m-ca na „zmiance” u zelatorki lub w wyznaczonym miejscu.

• Udział w procesjach w dniach uroczystych.

4. Odważne stawanie w obronie wiary i Kościoła.

5. Częste uczestniczenie w życiu sakramentalnym oraz pogłębianie swojej wiary i wiedzy religijnej.

6. Rozszerzenie czci Maryi przykładem życia i działalnością apostolską, zawierzenie jej siebie i bliźnich za przykładem Jana Pawła II.

7. Udział w pogrzebie zmarłego członka Żywego Różańca oraz w modłach za spokój jego duszy. Do obowiązku zelatorki, należy znalezienie nowego członka w miejsce zmarłego, oraz do czasu uzupełnienia Koła przez nowego członka – odmówienie dziesiątki Różańca po zmarłym, lub wyłączającym się.

8. Przynajmniej dwa razy w roku uczestniczenie we Mszy św. składkowej swojego Koła; jedna intencja wg ustalenia wspólnego, druga za zmarłych członków Koła.

9. Uczestniczenie w I-sobotnich czuwaniach fatimskich.

10. Czynny udział w utrzymaniu porządku na Parafialnym Ogrodzie Różańcowym – na wyznaczonych kapliczkach różańcowych i wokół nich.

11. Czynny udział w odmawianiu Koronki do Miłosierdzia Bożego i Różańca Św. w wyznaczonym dniu tygodnia w Bazylice przed wieczorną Mszą Św.

12. W przypadku niemożności odmawiania dziesiątki Różańca (choroba, wyjazd) poprosić domownika lub osoby kontaktowej o zastępstwo, bądź przekazanie zelatorce o przyznanie czasowego zastępstwa.

Zmiany Tajemnic następują w pierwszą niedzielę miesiąca.