Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Kandydaci

„Pozwólcie dzieciom przyjść do mnie”

 

 Spotkania w  soboty o 10:30

 Tymi słowami Pan Jezus dał nam poznać, jak bardzo pragnie mieć wokół siebie dzieci. Pragnął tego wtedy, gdy chodził po ziemi palestyńskiej i pragnie dzisiaj, gdy przebywa wśród nas pod postacią Chleba. Chce by dzieci były blisko Niego, zaraz obok, przy Jego boku, a nie gdzieś daleko w różnych częściach kościoła. Po przyjęciu Komunii Świętej wielu chłopców zgłasza chęć „zostania ministrantami”. Jest to naturalna konsekwencja tego przeżycia. Przyjmując Chrystusa pragną  Mu służyć jako ministranci. Nie stają się nimi jednak od razu, z chwilą zgłoszenia swego pragnienia. Czeka ich okres przygotowania. Pełni on bardzo ważną rolę.

   Dobry ministrant jest blisko Chrystusa podwójnie. Jest blisko ciałem, ponieważ stoi przy samym ołtarzu, przy samym tabernakulum. Jest także blisko sercem, tzn. myśli tak, jak Pan Jezus, postępuje tak jak On i stara się być do Niego podobnym.